Blog dla pasjonatówOglądalność: 161019, czas ile trwa 3m 32s, otrzymana od Państwa ocena 1066, oraz reakcje 43. http://dzieje.pl/ Typowy żołnierz Wojska Polskiego z 1939 r. posiadał umundurowanie, oporządzenie oraz uzbrojenie. Elementy składowe wyposażenia piechura biorącego udział w ...Żołnierz polski w kampanii 1939 r.

- Z tego ci mi wiadomo to do jednej ładownicy wchodziło 45 sztuk amunicji
- To nie żołnierz, tylko eksponat, ale fajnie mówi.A w realu jest zdecydowanie tródniej, z całym tym bajzlem się poruszać.
- Dobrze usłyszeć kogoś kto zna się na historii, mimo tego podchodzi do teamtu bardzo humorystycznie i emocjami nadaje pikanterii. :)
- Ten pan ma fajny akcent, taki nietypowy :D
- I to wszystko w niecle 20 lat po zrzuceniu jarzma zaborów.Zadajcie sobie pyatnie moi młodzi roacy.Czego dokonala dzisiejsza władza po ponad dwudziestu latac o tzw.upadku komuny?
- Mundury to zawsze najlepsze mieli Niemcy ! Polak w polskim mundurze czuje się jak kundel przy innych nacjach !
- Jak dla mnie dość ciekawe, sklep ogrodniczy on line, można poczytać.
- same lotnictwo cofnąć wystarczy...
- bardzo fajne!
- A gdyby tak cofnąć w czasie kilka naszych dywizji...
- Buty mieli zajebiste juz takich nie robia
- Gdyby tacy byli wszyscy nauczyciele historii! Z pasją, żeby nie nudzić uczniów, tylko zafascynować historią, to by było cudne! Takie żywe lekcje historii!
- pan z IIRP
- Swietna prezentacia. Pozdrowienia z Fancji.
- Ten ołów na głowie jak to nazwałeś był w tamtych czasach jednym z lepszych hełmów. Osłaniał dużą część głowy, w porównaniu do hełmów model francuski, lub hełmów brytyjskich (głownie tych, które były używane w Północnej Afryce).
- Zbyszku twoja wiedza jest jak studnia bez dna .pozdrawiam Zbyszek z 31pp Mszczonów
- Bo to najprawdopodobniej nauczyciel.
- Prawdziwy entuzjasta! Szacunek za pasję!
- Szacun dla tego Pana !
- Sojusze powstawały dużo wcześniej. Niektórych zalążków można szukać już w czasie walki o niepodległość 1918-20. No chyba Polacy mieli prawo podjąć kroki, do zapewnienia swojemu krajowi wsparcia? A eskalowali go Alianci Zachodni. Zamiast zdusić konflikt w zarodku, dali Hitlerowi wolną rękę. I rozpętało się piekło.
- Jestem rekontsruktorem. moją dziedziną jest LWP na wschodzie mam kompletne uposażenie i uczestnicze w różnych imprezach. mam jednak zamiar kompletowac oporządzenie wrzesniowe. film zrobił na mnie wielkie wrazenie i napewno bardzo mi pomoże, nie jest to gos typu (popatrzcie co ja mam,,i co ja to nie wiem ). krótko zwiezle i na temat . dziękuje serdecznie.