Blog dla pasjonatówOglądalność: 1894965, czas ile trwa 28m 29s, otrzymana od Państwa ocena 49658, oraz reakcje 2846. 👤Gościem odcinka jest Naval, były żołnierz GROM-u. Opowiada o tym, jak wygląda selekcja do tej jednostki, jak szkoli się przyszłych komandosów i z czym muszą mierzyć s ...„W GROM szkolimy się, by ZWYCIĘŻAĆ, a nie GINĄĆ” – 7 metrów pod ziemią

- Fajnie byłoby podpalać Irak?
- generał sprzątający po błaznach
- ja tam zawsze berety do domu raczej przyniosze
- Grom.... A ktoś widzi JWK?? To najlepsza jednostka specjalna. Grom jest po prostu najbardziej medialny.
- 23:10. Pragmatyzm. Z dawnych czasów został mi odruch noszenia np. Spinacza do papieru. Hehe... Jakby CD Rom nie wysuwał tacki, na przykład;) Teraz to i do wyciągania kart SIM się przydaje;)
- Kto po występie w ninja warrior ?
- Więcej macie na tej stronie okna Bydgoszcz - PCV, aluminiowe, drewniane, jak dla mnie ok.
- KOCHAM GROM !!! KOCHAM
- Klocki hamulcowe nie mają NIC wspólnego z.......
- zadajesz zle pytania profesjonaliscie, mowie Ci o tym bo jestes powazny, a tu majac elite pytasz o podstawy- inaczej sie pyta poborowego, komandosa* a operatora, choc wszyscy sa "zolnierzami" :D
- Pytanie do znawców. Wyobraźmy sobie ze 1000 polskich zawodowych żołnierzy cofa się w czasie, bez żadnego nowoczesnego sprzętu do czasów wczesnego imperium rzymskiego. Czy wygraliby by bitwę przeciwko 5 tysiącom elitarnej zaprawionej w bojach rzymskiej ciężkiej piechoty mając do dyspozycji tylko rzymskie wyposażenie. Ale polscy żołnierze mieliby wsparcie 10 tysiecy najtwardszych polskich pseudokibiców zaprawionych na ustawkach. Oczywiście bitwa byłaby bez konieczności specjalnych umiejętności bez kawalerii, bez lucznikow, tylko proste rzeczy jak miecze tarcze opancerzenie i maszerowanie po polu bitwy. Dziękuję za odpowiedź.
- 24:19 no niezly emeryt :D Chlop zasluzyl, a ich jest niewielu, akurat im sie nalezy :)
- Co za pierdoły w razie wojny i ta grupka żołnierzyków na pewno nas obroni zostanie ogłoszona powszechna mobilizacja I każdy będzie musiał się sam bronić w czasie II Wojny Światowej Milionowa polska armia istniała tylko 2 miesiące a co dopiero zrobi to garstka ludzi takie gadanie jaka to jego praca jest ciężka i niebezpieczna nie robi tego za darmo i zawsze może iść do innej pracy tak jakby inni ludzie nic nie robili tylko się opierdalali niech weźmie pod uwagę to że zawód mundurowych jest zawodem nie produktywnym
- Pokzywnie twarzy jest roztropne, mimo że były gromowicz.
- Ten pan był też na tv gry
- Oho wojskowy temat mój ulubiony temat
- Moim zdaniem jednak psychika jest ważniejsza. Fizyczność można wyćwiczyć z czasem, a psychikę jednak nie dokońca. To trzeba w sobie mieć.
- "w wojnie nie chodzi o to, by umierać za ojczyznę. Chodzi o to aby tamci skur*iele umierali za swoją"
- paweł mateńczuk, mechanik samochodowy dobrze zarabia bo ma dom z ogrodem i dalej okrada i podmienia części u klienta. Petelicki w cywilu też założył firmę i zaczęły się przekręty, dlatego paweł nie wystawiaj fałszywych faktur bo będzie problem.
- być tym kto zrobić rozeznanie sytuacji, zanim się wydarzy, wystarczy problem żeby móc tą umiejętność utrzymać będąc w czasie walki. Myślisz sobie , hmv Cię uchroni...a nagle masz RPG i jest 2 s na decyzję. Myślę ,że są po prostu pchani w akcje, gdzie zawsze może być błędny tzw. "intel". Teraz przeciwnik nie wchodzi w akcję na przeciw siebie ,bo wiedzą ,że przegrają ilościowo. Myślę, że strzelec wyborowy robi "grubą robotę" będąc zabezpieczeniem. Czy musisz być grubo wysportowanym ? Myślę, że musisz być zwinny, silny emocjonalnie, takie zero... Masz wykonać. Nie - nie byłem na misji, ale strzelałem w nocy do tarczy...z dużym podmuchem wiatru. Bez "wspomagania" typu wiatromierz czy koleś z lornetką z dobrym rezultatem. Oni tam mieli 10 razy gorzej ,plus stres i coś co może zaważyć na całej misji i jeszcze z tego wyszli bez szwanku. To nikt Nam tego nigdy nie powie jak było na prawdę.
- Górnik kilofem nie rombie wegla