Blog dla pasjonatówOglądalność: 11810, czas ile trwa 10m 3s, otrzymana od Państwa ocena 171, oraz reakcje 44. Dziś w "Legendach Gier Planszowych", gościmy grę "Komandosi", która w 1990 r. została grą roku. Pościgi, wybuchy, faceci z kaloryferem na brzuchu kładący jednym magazynkie ...Legendy Gier Planszowych - KOMANDOSI (Ertrob) - Game Troll TV.

- a graliście w "Srebrna Flota"?
- Przybywam z 2020 roku z pytaniem :).
Czy istnieje możliwość zeskanowania (lub zrobienia zdjęć w wysokiej jakości) wszystkich elementów gry celem udostępnienia? Gra jest ciężko dostępna (albo ma ceny zaporowe), a chciałbym synom pokazać jak się kiedyś grało. Pozdrawiam.
- to oczywiste że płaci się za atak, dziś też się płaci niemal zawsze tylko innymi punktami, jakieś punkty many, energii itp. W tej grze były to Ertrobry i trzeba je traktować jako punkty inicjatywy, w przeciwnym razie kazdy by się tylko non stop bezładu i składu strzelał.
- Świetne wprowadzenie. Super filmik.
- Pokazałes plansze i jak zywo ukazała mi się mapa z komputerowej Jagged Alliance :D
- Gra, jak gra, ale TA OKŁADKA😁 Chłopaki z podwórka mieli i grali, a ja i tak wolałam Obcych.
- Moim zdaniem take, korona pełnoceramiczna, implanty zębowe Kraków - chwila czasu ale warto.
- Co to za jakaś wersja bazarowa, ja miałem z kolorowymi pieniędzmi, 5-tka niebieska, 200t-ka zielona- 100 czerwona, i w ogóle plansza też była w lepszej jakości a nie taka pożółkniała.
- Grałam w tę grę, jako dziecko . To była moja ulubiona planszówka, szkoda, że nie idzie nigdzie jej kupić. :)
- Co to za komandos co płaci za wejście do lasu, wynajęcie motorówki, samochodu czy bilet kolejowy? Turysta jakiś?
- Tiaaa.... na normalnych ludzi... :D
- Hahaha, wstępniak wymiata :-D Właśnie szukałem informacji o tej grze, żeby pokazać synowi w co tatuś kiedyś grał :-D
- Godziny po nocach w tajemnicy przed rodzicami. Pokazywanie żetonów kolegom w szkole. Świętość ;)
- Miałem, razem z Batmanem tej samej firmy bodajże.
- bo sie placi za amunicje do broni a w lesie sa pewnie jacys mieszkancy ktorzy zbieraja oplaty:)
- Za ile teraz można by było kupić tą grę i gdzie? :) Orientuje się ktoś?
-
- Klasyk. Mógłby ktoś to zrobić na androida i pc
- Amunicja nie jest darmowa zwłaszcza na wyspach rządzonych przez wszelakich lordów narkotykowych (bo na taką wyspę zapewne trafiają vide komandosi) stąd opłata za strzały. Natomiast opłatę za wejście na tereny zalesione (dżungla) można tłumaczyć choćby zakupem sprzętu do bytowania na takim terenie oraz prowiant albo zwyczajnie jako myto dla lokalnych rzezimieszków zamieszkujących tamte tereny. Użyjcie swojej wyobraźni. ;)
- Skąd opłaty za las i atak? Ja robiąc gry często mam dylemat: "mechanika" vs "sens tematyczny". Czasami sensowność trzeba poświęcić, by mechanika nie szwankowała. Gdyby nie było opłat za akcje "atak" i "las", to widocznie w testach autorom wyszło, że były te akcje nadużywane lub w inny sposób psuły rozgrywkę.
Poświęcanie sensu na korzyść mechaniki dostrzegam jako powszechne w grach.
- Myślę, że ta gra potrafi wciągnąć! :) Ja chętnie powiem o grze, która może wciągnąć nie mniej, ale jak narazie jest w fazie projektu i potrzebuje wsparcia, chociażby nie jednego z Was YouTube'owicze :) A dokładniej - https://wspieram.to/wedrowcy Gra "The Wanderers", gra o świetnej fabule i naprawdę dobrze dopracowana, Potrzeba jej jedynie wsparcia, zeby mogła wyjść i ujrzeć śwatło dzienne! :) ja dzięki wsparciu dostałem świetne gadżety. Warto zobaczyć :)